Osobní a spirituální rozvoj

Každý z nás je jedinečný a kráčí svou životní cestou svým tempem, podle svých pocitů a zkušeností. Někdy dospějeme k životní křižovatce, kdy začínáme pociťovat potřebu něco ve svém životě změnit. Něco, co už nám nevyhovuje, co už takzvaně není naše. Je to vzkaz od našeho nitra, že se potřebujeme posunout dál, dovolit si vyrůst, opustit staré zkostnatělé mylšenkové vzorce a postupně si  vytvářet nové.

Přirovnala bych to k nošení bot. Dlouhou dobu s radostí a nadšením saháme po jednom páru obuvi a pak přijde den, kdy už jsou nám malé a nebo jsou natolik opotřebené, že už se vážně nehodí vyjít s nimi mezi lidi…

S naší osobností je to stejně tak, potřebuje se vyvíjet, růst, rozšiřovat své obzory. Naplňovat své přirozené potřeby. A my to často neslyšíme, nevidíme, nevnímáme. Dokonce čekáme a doufáme, že tohle volání brzy utichne. A časem se tak skutečně stane. Na chvíli… Než se ozve také naše fyzické tělo, kde už nemůžeme přehlížet své potíže, bolesti a nedostatky.

Dovlme si zastavit se a zeptat se sami sebe, co teď potřebuji? Co si přeji? Co i přinese radost? Čeho chci v životě víc?

 

Naštěstí máme spoustu nástrojů, jak tyto otázky uchopit a rozklíčovat. Se vším lze pracovat, záleží na našem postoji.

 

Ráda s Vámi na Vaší cestě budu spolupracovat 🙂