Můj příběh

Jsem certifikovaná NLP Koučka, NLP Praktikantka, SRT terapeutka a dětská lékařka, která ráda vidí pod pokličku. Nestačí mi přijmout skutečnost jako fakt, potřebuji ji nejprve pochopit. Díky tomu uvažuji v souvislostech a už nedělám ukvapené závěry. Vím, že člověk, ač tvor rozumný, se někdy dokáže chovat velice nerozumně. A také už vím proč…

Každý den obdivuji zázrak jménem lidská mysl.

„Můžeme být kýmkoli být chceme, všechno je možné, pokud to sami sobě dovolíme. Náš svět tvoří naše myšlenky, změňte své myšlenky a změníte celý svět.“

Také jsem šťastná žena a maminka tří dcer, denně se raduji z našich společných chvil, i když nejsou stále naplněné jen smíchem a radostí, bývají spojeny i se vztekem nebo slzami. Dnes už dokážu i takové okamžiky prožívat stejně láskyplně a otevřeně jako ty s pozitivním nábojem.

V životě se plní přesně to, čemu věnujeme nejvíce pozornosti. Uvažovali jste dříve nad tím, čím se zabývají vaše myšlenky? Zaměřili jste se na obsah svých vět, které směřují k vašim dětem? Jaký zítřek chystáte sami sobě a jaký svým dětem? Opravdu máte svůj život pevně v rukou a jste se vším spokojení? Dnes už vím, že to jde změnit. Stačí sebrat veškerou odvahu a vykročit. První krok bývá často tím nejtěžším… Ráda Vám podám pomocnou ruku. Rozhodnutí je však jen na Vás…

Vždycky jsem to však s jistotou nevěděla…

Jak to všechno začalo?

Už jako dítě jsem byla velmi vnímavý tvor. Všechno mě zajímalo a zkoumala jsem každý detail přírody, neunikl mi jediný brouček nebo květinka. Na základní i střední škole mě nejvíce oslovila biologie a český jazyk. Jak čas plynul, rozhodla jsem se, že se pustím do hlubšího bádání lidského těla a přihlásila jsem se na medicínu. Fascinovalo mě, jakým mistrovským vynálezem lidské tělo je.

Jediné, co jsem nedokázala pochopit bylo, že existuje tolik různých nemocí,  které naše tělo ničí. A čemu jsem nerozuměla už vůbec, proč u spousty chorob vůbec nevíme, jak a proč vznikají a tím pádem nejsme schopni své tělo ochránit. Máme k dispozici obrovské množství různých léků, kterými dokážeme potlačit všelijaké projevy. Ale neznáme pravou příčinu nemocí, takže stejně po určité době mohou přestat tyto léky účinkovat.


Tváří v tvář realitě

Po příchodu do praxe, kde jsem se věnovala dětskému lékařství, jsem si nemohla nevšimnout, že některým rodičům velmi záleží na tom, proč zrovna jejich dítě onemocnělo, nechtěli jen dostat léky a počkat až se dítě zase uzdraví. Nejdříve jsem vše vysvětlovala na základě faktů, laboratorních výsledků a vyšetření.

Dokud jsem neměla vlastní děti, nic mě nenutilo, abych přemýšlela nad tím, jestli se té či oné nemoci dalo nějak předejít nebo zda neexistuje ještě jiná příčina vedle všudypřítomných mikroorganismů. Nevnímala jsem žádné varovné signály v chování dítěte, které by rodiče mohli zachytit mnohem dříve než se nemoc rozvine naplno. Když jsem pak poprvé otěhotněla, můj svět dostal jiný rozměr. Moc jsem se na děťátko těšila a zároveň cítila jakýsi strach uvnitř sama sebe, jak to všechno zvládnu, jestli budu dobrá máma.


Dítě jako budíček

Když se dcerka narodila, byli jsme byli velice šťastní. Užívala jsem si každý den s ní, každou minutu jsem ji obdivovala a milovala. Samozřejmě že nastaly okamžiky, kdy jsem si nevěděla s něčím rady. Zpočátku jsem nedokázala pochopit, jak takhle malinkaté stvoření dokáže přesně vycítit, jak mi je a ihned to projevit téměř stejně. To bylo něco, o čem jsme se na medicíně nic neučili. Sama u sebe jsem vypozorovala, že jakmile já jako maminka cítím úzkost nebo strach, dcerka to okamžitě odráží zpět-buď rozladěním anebo nemocí. A naopak když jsem v pohodě já, dcera se usmívá, je spokojená a zdravá.

Když si vzpomenu, jaký jsem o ni měla strach, když v půl roce věku onemocněla akutní laryngitidou. První co mě napadlo bylo, jestli jsme tomu mohli nějak předejít. A pak jsem si vybavila, že ten den jsem na ni poprvé v životě zvýšila hlas…

Začala jsem číst různé knihy o výchově a zdraví dětí a poslouchala mnoho rad z okolí. Docela jsem se v tom ztrácela-jedna kniha doporučovala metodu, kterou ve druhé knize zavrhli hned v první kapitole. Kde je pravda? Co je správně? Napadlo mě, že jsem tolik let studovala lidské tělo a vlastně vůbec nevím, co s vlastním dítětem, když třeba pláče a nejde o hlad, únavu ani mokrou plenku. Nestačilo mi jen slyšet: „No jo, to víš, musí si poplakat, však ji nech, to jsou děti.“ Já chtěla vědět proč, co se v ní odehrává.. Nebo co se odehrává ve mně?


Kudy kam dál?

Začala jsem intenzivně pátrat po odpovědích na mé otázky-přečetla jsem spoustu knih přínosných i nepřínosných, absolvovala výchovné i nevýchovné kurzy, mluvila s mnoha maminkami, jak v nemocničním prostředí, tak v soukromí. Přesto zůstávala část otázek nezodpovězena.

Když se nám po necelých dvou letech narodila druhá dcera, slíbila jsem sama sobě, že k těm odpovědím prostě cestu najdu. Rozhodla jsem se, že svým dcerám i sama sobě chci rozumět. Ať už v určitých rysech chování či v emočních projevech. Dnes můžu s klidným svědomím říct, že až s příchodem dcer do mého života jsem poznala sama sebe, do té doby jsem se pouze domnívala, že o sobě něco vím. Objevila jsem v sobě spoustu zákoutí, které dříve byly skryty. Pravdou je, že všechna s sebou nepřinesla jenom příjemná odhalení a já tak cítila o to silnější potřebu s tím něco dělat.


Děti jsou naším zrcadlem

A řekněme si upřímně, jak často jsme opravdu spokojení se svým obrazem v zrcadle?

Děti vnímají svět vlastními smysly, ale to, co vnímají,  jim vytváříme zvláště v prvních 3 letech života především my rodiče, ve většině případů z velké části maminky. Naše děti nás napodobují a reagují na naše chování. Akce vyvolává reakci. A nám se často jejich chování nelíbí, ale ve skutečnosti se vlastně jen nelíbíme my sami sobě. Takže co teď s tím?

Zázrak jménem NLP

Po tom, co jsem pronikla do tajů NLP, vím jistě, že každý z nás si nosí odpovědi na veškeré otázky sám v sobě, akorát o tom neví anebo vědět nechce. NLP je zkratka pro neuro-lingvistické programování. Je to klíč k naší mysli. Nikdo jiný toho o nás neví tolik jako my sami. Díky NLP umíme vysvětlit, jak vnímáme svět a jaké signály do něj vysíláme. Jak sami sobě utváříme realitu, která je všude kolem nás. Realitu, jež zahrnuje nás samotné, naše děti, náš domov, naše zaměstnání, naše chování, náš svět. NLP je způsob, jak porozumět sám sobě a svému okolí, a pokud nám nevyhovuje, v jaké situaci se nyní nacházíme, není nic jednoduššího než změnit sami sebe.


Co vám může NLP koučink se mnou přinést do života?

Naučím Vás ovládat své myšlenky, své emoce, poznat sebe sama. Konečně pochopíte, co se ve Vás opravdu děje. Začnete efektivněji komunikovat s okolím a vyjadřovat opravdu to, co vyjádřit chcete a ne to, co si myslíte, že vyjadřujete. Společně najdeme odpovědi, které jste možná hledali už roky, ale jediné co jste nacházeli, byly zástupy otazníků. Objevíme Vaši životní sílu, Váš směr, kterým se můžete vydat na své další cestě nejen při výchově Vašich ratolestí. Posuneme hranice Vašeho myšlení tak, aby Vás ani Vaše děti neomezovalo. Zatočíme s Vaší závislostí, pokud nějakou máte, pozor nadměrná konzumace čokolády už do této kategorie spadá taky  🙂


Hypnóza

Nikdy dříve jsem se ve svém životě s hypnózou nesetkala. Nevěřila jsem, že lze pracovat s vlastními vzpomínkami a do kůže zarytými vzorci chování, které mají prapůvod někde dávno v naší minulosti. Pro mě je hypnóza jako kouzlo, které dokáže změnit život. A přitom stačí chvilku věnovat svému nitru, kde najdeme vše, co potřebujeme. Vřele doporučuji každému otevřít se novým možnostem. Během pár okamžiků můžete otočit svůj život o 180 stupňů a cítit se šťastně, uvolněně a klidně.

Prozradím Vám jedno tajemství… Jakmile člověk jednou vykročí vstříc osobnímu rozvoji a ochutná tajemtsví své duše, tento proces už nikdy nikdo nezastaví… Poznávat sám sebe je tak zázračný a uzdravující dar. A tak pokračuji i já…. Do mých schopností pronikají postupně další směry… Automatická kresba, numerologie, astrologie 9 planet, channeling… Ráda pomohu na Vaší cestě i Vám!